Helindussüsteem

Hoone helisüsteeme ja helitehnikat kasutatakse olulise info, aga ka taustamuusika edastamiseks suurele inimhulgale, näiteks kaubanduskeskustes, bussijaamades, haiglates ja koolides. Kogu soovitud ala kaetakse kõlaritega ning keskseadmest valitakse edastavav heli (reklaamteated, muusika, hoone sulgemise info jm). Vastavalt vajadusele saab kõlaritest moodustada ka eraldi alasid ning edastada teateid ja muusikat kindlasse tsooni või valida igasse tsooni oma taustamuusika. 

 

Suurte hoonete üldhelinduse süsteemides, kus on korraga vaja kasutada palju teineteisest kaugel asuvaid audioseadmeid, on kasutusel valdavalt 100 V helitehnika, mis võimaldab ilma suurte võimsus- ja kvaliteedikadudeta viia vool võimendist kaugel asuvasse kõlaritesse. 

 

Kõige kõrgematele nõudmistele vastavaks hoone helisüsteemi lahenduseks on evakuatsioonihelindus, mis on mõeldud tulekahju ja muude hädaolukordade puhul inimestele teadete ja juhiste edastamiseks hoones. Evakuatsiooni  helitehnika ning kaabeldus peavad vastama Euroopa Liidu tulekahju avastamise ja alarmeerimise süsteemide standarditele EN 54 standardile. Evakuatsiooni helisüsteem on ühendatud ATS süsteemiga

 

Taustamuusika lahendust kasutavad üldjuhul väiksemad asutused näiteks baarid ja kohvikud ning koos teadustusega kasutavad seda valdavalt suuremad hooned, nt kaubanduskeskused, haiglad ja koolid. Suuremates hoonetes on nõutav, et helisüsteem vastaks evakuatsiooni nõuetele, võimaldades häireolukorras anda hoones viibivatele inimestele kohest infot olukorra kohta ning juhendada edasist käitumist või väljumisteed hoonest. 

 

Hoone helisüsteemi projekteerimisel ja paigaldamisel tasub mõelda süsteemi eesmärgile ja vajadustele ning kõigi kerkivate küsimuste puhul tasub julgelt nõu küsida - aitame leida sobiva lahenduse igale objektile. 

 
Sulge

Nimetus
Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Sulge