Fonolukud

Fonolukud on osa hoone fonosüsteemidest, mis on täna nii kortermajades kui ärihoonetes muutunud asendamatuteks läbipääsusüsteemideks. Fonoluku süsteemide abil on nii tavakasutajate kui ka külaliste ligipääs hoonesse lihtne ja mugav, võimaldades uste avamist ka distantsilt. Samas on tagatud turvalisus ning piiratud soovimatute isikute läbipääs. 

 

Fonolukkude süsteemid toimivad läbi kahepoolse side välise kutsepaneeli ning sisemise telefoni vahel. Kutsepaneel paigaldatakse hoone välisukse kõrvale ning selle kaudu saab helistada hoones asuva(te)le telefoni(de)le.  Fonoluku kutsepaneele saab valida lähtuvalt nende funktsioonidest, disainist ning arvestades ka keskkonda, kuhu need paigaldada tuleb - õues asuv kutsepaneel peab olema ilmastikukindel ning olenevalt asukohast võib oluline faktor olla ka vandaalikindlus. 

 

Ukse avamiseks peab hoone sees asuva uksetelefoni kaudu andma loa. Väljast sisenemiseks on võimalik kasutada uksekoode, samuti saab fonolukuga uksi avada puutevõtme või kiipkaardi abiga.

 

Fonolukud on aja jooksul läbinud mitmeid tehnoloogilisi uuendusi ning tänaseks on need muutunud väga nutikaks. Audio fonolukkudele on lisandunud ka kaameraga videofonolukud, mis edastavad pilti väljas toimuvast. Hoones asuvatelt ekraanidelt on mugav jälgida, kes ukse taga seisab või liigub. Videotelefoniga on võimalik suhelda ukse taga olijaga, aga ka õues toimuvat reaalajas näha. Välist tegevust saab mõnede süsteemide puhul jälgida ka läbi spetsiaalsete mobiilirakenduste. 

 

Alarmecost leiad kvaliteetsed ning erinevatele tehnoloogilistele vajadustele vastavad fonolukkude süsteemid tunnustatud tootjatelt Farfisa, V-Tec, IP-Integra Technologies. 

 
Sulge

Nimetus
Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Sulge