Helindussüsteem

Muusika ja teadete edastamiseks territooriumil või hoones võimaldavad üldhelindussüsteemid, kus kogu soovitud ala kaetakse kõlaritega ning keskseadmest valitakse edastavav allikas. Vastavalt vajadusele saab kõlaritest moodustada ka eraldi alasid ning edastada teateid ja muusikat kindlasse gruppi või valida igasse gruppi oma. 

Helindussüsteem

Helindussüsteemid jagunevad põhiliselt kolmeks:

  1. Taustamuusika - mis on mõeldud ainult muusika mängimiseks plaadilt, raadiost või USB seadmelt
  2. Teadustus- ja taustamuusika - mis annavad lisaks muusikale edastada ka teadeid läbi mikrofoni
  3. Evakuatsioonihelindus - mis on mõeldud tulekahju ja muude hädaolukordade puhul inimestele teadete ja juhiste edastamiseks hoones, nii seadmetele kui kaabeldusele on ettekirjutatud ranged nõudmised ja süsteem on ühendatud tulekahjusignalisatsiooniga, lisaks võimaldab edastada ka muusikat ning tavateateid.

Taustamuusikat kasutavad üldjuhul väiksemad asutused näiteks baarid ja kohvikud ning koos teadustusega kasutavad seda valdavalt suuremad hooned, nt kaubanduskeskused, haiglad ja koolid. Suuremates hoonetes on nõutuv, et helisüsteem vastaks evakuatsiooni nõuetele võimaldades häireolukorras anda hoones viibivatele inimestele kohest infot olukorra kohta ning juhendada edasist käitumist või väljumisteed hoonest. 

Helindussüsteemi projekteerimisel ja paigaldamisel tasub mõelda süsteemi eesmärgile ja vajadustele ning kõigi kerkivate küsimuste puhul tasub julgelt nõu küsida - aitame leida sobiva lahenduse igale objektile.

Sulge

Nimetus
Veebilehe kasutamist jätkates nõustud küpsiste kasutamisega.
Sulge